ilahi sözleri sitemize hoş geldiniz.

Beğen 0

Ananın Şehit Oğlu

-Kim o?
-Başınız sağolsun bacım. Oğlun Mehmet -şehit mi oldu. -Vatan sağolsun. Künyesini getirdim.
-Mehmed’im ah Mehmed’im. Toprak deyip basma şehittir yatar. Sana minnettar olur bu güzel vatan. Ne mutlu Türküm diyene demişti atan. İsterdim ki on tane oğlum olsaydı dokuzu şehit biri de gazi kalsaydı.
-Dokuz yüz elli üçte dünyaya geldim. Yetmiş dört’te vatanın askeri oldum. Şehit olacağımı da rüyamda gördüm. Sakın ağlamayın anamla babam. Ebedi var olsun bu güzel vatan.
-Dünya seni bak gene duydu Mehmed’im. Sen tarihine altın sayfa ekledin. Sana gece gündüz helal süt verdim. Tanrım analara bol sabır versin. Sen rahat uyu oğlum. Vatan sağolsun.
-Cephe arkadaşınım Hasan’la Ali’nim. Size malum olsun benim bu halım. Hakkım helal etmem intikam alın. Yavru vatan Kıbrıs’ta ebedi kalın. Arkadaşlar mazlum halkı koruyun.
-Sen ölmedin Mehmet. Sende sonsuz iman var. Mukaddes kitabımda bile senin yerin var. Şehitlere yaradanın sözü var. İsterdim ki on tane oğlum olsaydı dokuzu şehit biri de gazi kalaydı.
-Kalleşçe arkamdan vurdular beni. Bir daha görseydim ah bacım seni. Sakın ağlatma babam garip anamı bana kurşun atan düşman kahrolsun. Vatanım milletim sizler sağolsun.


  • Ali Ercan
  • 23 Ocak 2015 tarihinde eklendi.
  • tarafından eklendi.
  • 964 kez görüntülendi

Ali Ercan

Sitemizde sanatçıya ait toplam 20 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.