ilahi sözleri sitemize hoş geldiniz.

Beğen 0

Allah Kurtaracak

Bir seferden dönüşünde ağaçların mebzul bulunduğu bir yerde kılıcını bir ağaç dalına asıyor ve Allah Resulü istirahat buyuruyor. Gavres isminde ki kafir kılıcı oradan kaptığı gibi Allah Resulünü tepesine dikiliyor. Keşhk diyor ki şophenhavır(schopenhauer)
bu vakayı nakleder ve Resülullah’a karşı hayranlık duyardı. Bu ne müthiş cesaret bu ne yürektir diyor şophenhavır Hz.Muhammed’de (SAV) adam başına dikildiği zaman şimdi seni benim elimden kim alacak. Hiç tereddüt etmeden avazı çıktığı kadar Allah Resulü bağırıyor Allah diyor. Allah.
Beşerin zalim elinden zalim kılıcı kim alacak. Allah.
Zalimleri kim tedip edecek. Allah. Gaddarları kim dize getirecek. Allah. Allah diyor.
Bu ne cesaret bu şecaati kutsiye, karşısında galip görünen adam sarsılıyor elinden kılıç düşüyor Allah Resulü alıyor. Şimdi seni kim kurtaracak. Şurada Ya Resulullah diyor iyi ve kötüden kötüsü sen olma diyor. Adamın lafına bakın. Bir iyi birde kötü var. Bu iyi ve kötü taksiminde kötü sen olma Ya Resulullah diyor. O kötülük bana yaraşırdı. Kılıcı koyuyor diz geliyor Allah Resulüna. Müslüman olmasa bile teslim oluyor. Kavmine döndüğü zaman diyor ki Ben insanlığın en hayırlısının yanından geliyorum. Gözü dönmüş kâfir bile. O’nun yumuşatıcı ikliminde Rahmetellin âlemin Rahmet deryalarından gelen yağmurla o günün küfrü bile yumuşamış. Peygamber hakkında kadirşinas davranıyor. O’nu zevceleriyle O’nu tasarruflarıyla O’nu değişik halleriyle bu gün tenkit ettiği gibi
tenkit etmiyor. Demek ki demokrasi yamaçlarında yetişse bile insan demokratik düşünceye ulaşamayan insanlar var.
Demek ki saygı çok inkişaf etse bile saygının zerresinden nasibi olmayan insanlar var ve ebu cehilden daha mütemerrit.
Gavres kafiri diyor ki “Ben İnsanlığın En Hayırlısının (Sallallahu aleyhi ve Sellem) yanından geliyorum” ….


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.