ilahi sözleri sitemize hoş geldiniz.

Beğen 0

Vdekja

U shtangen dy syte e mi
krejt po me pyesin cfare kam pa
erdh meleku more vella
mue shpirtin me ma marr
****
Gjithe familja jane tubu
shehadet bijn me me kujtu
me thote shejtani me m’mashtru
thuj ska Zot se ke me shpetu
****
Mu trash gjuha e mu tha
trupi akull mu ka ba
fryma e fundit tash po me del
syte e mi mbeten qel
****
Nisen femijet krejt me qa
erdhen miqte prej larg me m’pa
trupin tem fillun me e la
tash xhenaze mua me kan ba
****
Kur po mbeshtjellin me qefin
dale nga dale ne tabut po me shtin
kur me percollen prej shtepise
ma shume vaji ja ka nise
****
Per mu ka ardh shume xhemat
per mbi supe jan tu me mbajt
rend rend copat jane rreshtu
namazin me ma fal mua
****
Krejt per mua po bejn duha
e hallall jane tu ma ba
tash te varri mua me kan shti
e po mbulojne me dhe permbi
****
Siklet te madh tash jam qellu
filloj varri me me shtrengu
ehh ky vend eshte shume i zi
kerkah drite spo mun me hi
****
Dy melek para me kan dale
ja kane nise po mbojne suar
me thane cke ber per dinin tand
e spo muj xhevap me u dhene


  • Adem Ramadani
  • 17 Mayıs 2013 tarihinde eklendi.
  • tarafından eklendi.
  • 786 kez görüntülendi

Adem Ramadani

Sitemizde sanatçıya ait toplam 20 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.