ilahi sözleri sitemize hoş geldiniz.

Beğen 0

Ey Oğul

Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah
Ey Oğul! Beysin! Bundan gayrı öfke bize; gönül almak sana, suçlamak bize, katlanmak sana.. Acizlik, yanılgı bize; hoş görmek sana.. Kötü göz, şom ağız bize, bağışlamak sana. Üşengeçlik bize, gayretlendirmek sana; bölmek bize; bütünlemek sana Geçimsizlikler, çatışma, geçimsizlik, anlaşmazlık bize, adalet sana düşer oğul.
Ey Oğul! Beysin, Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen öfken ve nefsin bir olup aklını yener. Sabretmesini bil. Vaktinden önce çiçek açmaz.
Açık sözlü ol, her sözü de üstüne alma. Sevildiğin yere sık gidip gelme. Ananı ve atanı say! Bilesin ki bilesin ki bereket, büyüklerle beraberdir.
Oğul, oğul üç kişiye acı; yani cahiller içindeki âlime, zengin iken fakir düşene, hatırlı iken, itibarını kaybedene. Şunu da unutma, insanı yaşat ki insanı yaşat ki devlet yaşasın.
Ey oğul, yaşça bilgice senden büyük olabiliriz, ama sen beysin, biz senin yanında senin emrindeyiz bunu bilesin, lâkin lâkin unutma yüksekte yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyette değildirler.
Oğul, oğul Haklı olduğuna inanıyorsan mücadeleden korkma! Yılgınlık gösterme. Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. Yolun uzun, işin çetin, yükün ağır, Allah yardımcın olsun
Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah Tevekkeltü tealallah


  • Ahmet Yılmaz
  • 22 Ağustos 2013 tarihinde eklendi.
  • tarafından eklendi.
  • 1.411 kez görüntülendi

Ahmet Yılmaz

Sitemizde sanatçıya ait toplam 18 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.