ilahi sözleri sitemize hoş geldiniz.

Beğen 0

Benim Adım Namaz

Benim adım namaz. Hani Muhammed Mustafa’nın gözünün nuru. Hani mü’mini günde beş kez Rabbinin huzuruna miraca çıkartan namaz. Ey insan ne olur tut benim ellerimden, sen benim ellerimden tut ki ben de seni mahşer günü senin ellerinden tutup cennete götüreyim. Ne olur tut ellerimden benim elim Allah’ın sana uzanan rahmet eli. Ey insan hadi kıl beni. Bırak tembelliği. Bırak gelip geçici dünya lezzetlerini. Seni buluşmaya çağıran kâinatın sahibi Allah. Daha ne duruyorsun haydi kalk.
Hadi kıl beni ey insan. Sen beni kıl ki Allah da seni yeryüzünde halifesi kılsın. Sen beni kıl ki Allah da seni kendine dost kılsın. Sen beni kıl ki Allah da seni cennette Habib-i Muhammed Mustafa’ya komşu kılsın.
Kardeşlerim, biliyorum bazılarınız beni kılıyorsunuz, ama beni Allah’ın istediği gibi kılmıyorsunuz. Beni kılarken bu dünyadan koparak sanki Allah’ın huzurundaymış gibi kılmıyorsunuz. Beni kılıyorsunuz ama çabucak bitsin diye işime bakayım diye kılıyorsunuz. Beni kılıyorsunuz ama beraberinde yoksulları doyurmuyor, yetimlerin saçlarını okşamıyorsunuz. Beni kılıyorsunuz ama ne Gazze’deki çocukların hıçkırıkların ne de bir dilim ekmeğe muhtaç Afrika’lı çocukların feryadını duymuyorsunuz. Beni kılıyorsunuz ama okuduğunuz ayetlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Beni kılıyorsunuz ama bedeniniz beni kılarken ruhunuz benden çok uzakta. Beni kılıyorsunuz ama Muhammed Mustafa gibi kılmıyorsunuz. Selam sana Ya Muhammed, selam sana can Ahmed. Sen beni ne güzel kılardın. Rabbinin Arşında süzülen bir güvercin gibi. Sevdayla dönen bir kelebek gibi kılardın. Taze bir gül gibi açılırdın Allah’a doğru. Yağmur olurdu gözyaşların. Aşk taşardı kalbinden. Seccaden aşkla ıslanırdı. Selam dururdu sana tüm âlem. Melekler hayran hayran seni izlerdi. Keşke ümmetin de beni senin gibi kılabilseydi Ya Muhammed. Ya Rasulallah sen beni gündüz de kılardın amma geceleyin bir başka kılardın. Gece olduğun da Mekke’de uyumayan bir sen kalırdın bir de gecenin Rabbi olan Allah. Ve sen o en büyük sevgiliyle saatlerce başbaşa kalırdın. Ona dualarını ona yakarışlarını ona aşkını sunardın. Yüreğindeki büyük aşka şahitlik ederdi göz yaşların. Şükreden bir kul olmak içindi secdelerin ve secdeye kapandığında Allah’a en yakın olduğun o anada ne kendin gelirdi aklına ne de Ehl-i beytin.
Ya Rab Ya Rab ümmetimi bağışla derdin. Hep ümmetini düşündün sen. Hiçbir anne yavrusunu senin ümmetini sevdiğin gibi sevmedi Ya Rasulallah.
Ey Ümmet-i Muhammed hadi hadi tutun ellerimden. Muhammed gibi tutun. Gözünüzde yaşla yüreğinizde aşkla tutun. Adam gibi tutun. Sımsıkı tutun. Tutun ki sizi Rabbinize götüreyim, tutun ki sizi cennete götüreyim, ellerimden tutun ki sizi can Muhammed’e götüreyim.


Erol Çam

Sitemizde sanatçıya ait toplam 20 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.